Matoshi: Lajçak ka përparuar në procesin e dialogut - NACIONALE

Matoshi: Lajçak ka përparuar në procesin e dialogut

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Analisti Halil Matoshi ka lavdëruar të dërguarin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se diplomati sllovak për herë të parë normalizimin e marrëdhënieve e ka përshkruar si një interes nacional të Kosovës!

Lavdatë për Miroslav Lajćák! Ndërmjetësi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, sllovaku Lajćák, pas takimit me opozitën kosovare i ka falenderu ata për mbështetje të dialogut, kurse normalizimin e marredhenieve e ka pershkru si ni interes nacional të Kosovës! Kaq dhe Falemnderit! Ni avansim i madh dhe domethanës i sllovakut. Lajćák me këtë fjali pranoi se e njeh kombin kosovar dhe shtetin e tyne, sepse vetëm shteti/komb ka ni interes nacional! Ďakujem za zváženie pán Lajčák”, ka shkruar Matoshi.

Lajme të ngjashme