LDK e prezanton sot deputetën e re Doarsa Kica - NACIONALE

LDK e prezanton sot deputetën e re Doarsa Kica

2 javë më parë

nga NACIONALE

Lidhja Demokratike e Kosovës, do të prezantojë sot deputeten e re të tyre, Doarsa Kica- Xhelili, e cila aderoi nga lista “Guxo”.

Prezantimi i saj i parë në LDK, do të bëhet me strukturat e partisë së saj të re, në Këshillin e Përgjithshëm të Forumit të Gruas së LDK-së.

Folës në këtë forum, do të jetë kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, kryetarja e Forumit të Gruas nga kjo parti, Jehona Lushaku si dhe Doarsa

Lajme të ngjashme