Kurti uron Ballkanin: Tifozët tanë nuk do të jenë vetëm spektatorë - NACIONALE

Kurti uron Ballkanin: Tifozët tanë nuk do të jenë vetëm spektatorë

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Kryeministi i Kosovës, përmes një postimi në llogarinë e tij në Tëitter, ka uruar kluvib Ffutbollistik Ballkani, i cili shënoi histori në futobollin e Kosovës duke arritur të kualifikohet në garën evropiane “Conference League”, pasi mboshti në Prishtinë skuadrën e Shkupit.

“Këtë vit tifozët tanë nuk do të jenë vetëm spektatorë. Ata kanë mundësi historike për të mbështetur dhe duartrokitur ekipin e tyre vendas në një kompeticion evropian. Vetëm 6 vjet pas antarësimit të Kosovës në UEFA”, ka shkruar Kurti në gjuhën angleze.

Lajme të ngjashme