Gjukanoviq takohet më Osmanin: Biseduam për situatën në rajon - NACIONALE

Gjukanoviq takohet më Osmanin: Biseduam për situatën në rajon

2 javë më parë

nga NACIONALE

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ka bërë të ditur se është takuar më Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë takimit te 11-të, të procesit Bërdo-Brione, në Slloveni.

Gjukanoviq deklaroi se me Osmanin diskutuan për çështjet bilaterale dhe situatën në rajon.

“Bisedë me presidenten Vjosa Osmani për çështjet bilaterale dhe zhvillimin e situatës në rajon. Mali i Zi dhe Kosova janë të vendosur në parimet e ruajtjes së stabilitetit dhe perspektivës evropiane të rajonit”, ka shkruar Gjukanoviq në Twitter.

Lajme të ngjashme