Formacionet zyrtare, Sampdoria – Milan - NACIONALE

Formacionet zyrtare, Sampdoria – Milan

1 vit më parë

nga NACIONALE

Në javën e gjashtë të Serisë A, Sampdoria do të presë Milanin.

Vendasit kanë marrë dy barazime dhe tre humbje në këtë fillim kampionati, ku kërkojnë fitoren e parë.

Milani nga ana tjetër ka tri fitore dhe dy barazime dhe po vjen nga një fitore e madhe në derbin ndaj Interit.

Sampdoria: Audero; Bereszynski, Ferrari, Murillo, Augello; Villar, Rincon, Leris; Sabiri, Djuricic; Caputo.

Milan: Maignan; Calabria, Kjaer, Kalulu, Theo Hernandez; Pobega, Tonali; Messias, De Ketelaere, Leao; Giroud.

Lajme të ngjashme