Erdogan: I gatshëm të ndërmjetësojë mes Kosovës e Serbisë - NACIONALE

Erdogan: I gatshëm të ndërmjetësojë mes Kosovës e Serbisë

2 javë më parë

nga NACIONALE

Presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdogan, ka deklaruar në Beograd se është i gatshëm të ofrojë mbështetje, për marrëveshje mes Kosovës e Serbisë.

Po ashtu, Erdogan është shprehur i kënaqur me arritjen e marrëveshjes për targat.

“Jemi shumë të kënaqur që është arritur marrëveshja për kalimin e kufijve me letërnjoftime vetëm ndërmjet Serbisë dhe Kosovës. E sa i përket targave, shpresoj që të arrihet një marrëveshje sa më shpejt, si dhe për çështje të tjera problematike”, ka thënë presidenti turk”, tha Erdogan.

Lajme të ngjashme