Deputetja e PDK-së krahason kryeministrin Kurti me diktatorin Kim Jong-un - NACIONALE

Deputetja e PDK-së krahason kryeministrin Kurti me diktatorin Kim Jong-un

2 javë më parë

nga NACIONALE

Fotografia e kryeministrit, Albin Kurti, duke parë me dylbi, ka pushtuar rrjetet sociale duke u përdorur si meme.

Por deputetja e PDK-së, Ganimet Mulsiu ka përzgjedhur të bëjë një krahasim për këtë fotografi.

Musliu ka krahasur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti me diktatorin e Koresë Veriore, Kim Jon-un.

Në mbishkrimin e kësaj foto, Mulisu ka kërkuar t’i gjejmë dallimet.

Gjeni dallimin!”, ka shkruar ajo.

Kujtojmë se Kurti fotografinë duke shikuar me dylbi e bëri të martën gjatë vizitës në veri të vendin dhe homazheve në vendin ku u vra heroi Enver Zymberi.

Lajme të ngjashme