Behrami: Kurti po e nënshkruan Zajednicën, e ne merremi me "It's my home" - NACIONALE

Behrami: Kurti po e nënshkruan Zajednicën, e ne merremi me "It's my home"

1 javë më parë

nga NACIONALE

Analisti politik Artan Behrami, ka komentuar vizitën e paparalajmëruar në Prishtinë të Përfaqësuesit të Posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Behrami ka shkruar në Facebook, se Kryeministri Kurti do ta nënshkruajw Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe pa fituar në këmbim njohjen.

Albin Kurti është shumë afër nënshkrimit të Zajednicës dhe marrëveshjes pa njohje. E, ne, një shoqëri e tërë, po merremi me “Its my love”, ka shkruar Behrami.

Lajme të ngjashme