“Ballkani i Hapur” – Edi Rama zbarkon në Beograd, pritet nga kryeministrja e Serbisë - NACIONALE

“Ballkani i Hapur” – Edi Rama zbarkon në Beograd, pritet nga kryeministrja e Serbisë

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është pritur në aeroportin e Beogradit nga kryeministrja Ana Bërnabiq.

Rama shtrëngoi duart me kryeministren serbe dhe disa zyrtarë serbë, para se të ecnin së bashku në tepihun e kuq.

Kryeministri shqiptarë po e bën këtë vizitë për të marrë pjesë në panairin e parë ndërkombëtar të verërave “Ëine Vision of the Open Balkans”, i sponsorizuar nga qeveritë e Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë.

Lajme të ngjashme