Ambasadori gjerman reagon pas deklaratës mbështetëse të Trekëndëshit të Weimerit për vizat - NACIONALE

Ambasadori gjerman reagon pas deklaratës mbështetëse të Trekëndëshit të Weimerit për vizat

1 javë më parë

nga NACIONALE

Ambasadori gjerman në Kosovë, John Rohde, e ka pritur mirë deklaratën mbështetëse për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Në një postim në rrjetin social Twitter, ai ka shkruar se ky është një lajm inkurajues.

“Lajm inkurajues për Kosovën do të jepet së shpejti nga Bashkimi Evropian”, ka shkruar ai.

Kështu, ka deklaruar Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, pas deklaratave nga Gjermania, Franca dhe Polonia, të cilët kanë bërë thirrje për progres në çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën.

Lajme të ngjashme