774 raste aktive me Covid-19 në Kosovë - NACIONALE

774 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

4 javë më parë

nga NACIONALE

Aktualisht në vendin tonë janë 774 raste aktive me Covid-19.

Në vetëm 24 orërt e fundit në Kosovë, nga 555 testime janë regjistruar 1 i vdekur dhe 73 raste të reja.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se janë shëruar edhe 187 persona.

Ndërkaq, janë vaksinuar 33 qytetarë.

Lajme të ngjashme