1 mijë e 503 raste aktive me Covid-19 në Kosovë - NACIONALE

1 mijë e 503 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

4 javë më parë

nga NACIONALE

Në Kosovë aktualisht janë 1 mijë e 391 raste aktive me COVID-19.

Ndërkaq, në 24 orët e fundit janë regjistruar 91 raste të reja dhe asnjë viktimë, teksa janë shëruar 203 persona.

Sipas MSH-së vetëm dje janë vaksinuar 46 qytetarët ndërsa totali i vaksinave të administruara është 1 milion e 835 mijë.

Lajme të ngjashme