Njëjtë si prindërit - Djali i Messit dhe ai i Suarezit e fitojnë Kupën U13 me Inter Miamin - NACIONALE

Njëjtë si prindërit - Djali i Messit dhe ai i Suarezit e fitojnë Kupën U13 me Inter Miamin

2 javë më parë

nga NACIONALE

Thiago Messi dhe Benjamin Suarez, djemtë e Lionel Messit dhe Luis Suarezit, kanë fituar trofeun në Kupën Ndërkombëtare të Pashkëve nga Rayados me ekipin U13 të Inter Miamit.

Turneu i të rinjve u organizua nga klubi meksikan Monterrey në fundjavë në Kissimmee, Florida, me më shumë se 300 ekipe, duke përfshirë 30 skuadra ndërkombëtare, që garuan.

Thiago, 11 vjeç, duke veshur fanellën me nr. 10, shënoi një gol gjatë fitores së tyre 4:0 kundër Florida Kraze në finale për të ndihmuar ekipin e tij të fitonte kompeticionin. Ai mori medaljen e tij së bashku me shokët e tij të skuadrës, duke përfshirë Benjamínin, 10-vjeçar.

Dyshja do të duhet të bëjë shumë për t'u barazuar me bëmat e prindërve të tyre, të cilët fituan një titull të Ligës së Kampionëve dhe katër tituj të La Ligës mes një mori trofesh të tjerë ndërsa luanin së bashku te Barcelona. Ata u ribashkuan në Miami kur Suarez iu bashkua klubit në dhjetor.

Benjamin dhe Thiago do të bëjnë tifo për Inter Miami në ndeshjen e parë çerekfinale të Concacaf Kupës së Kampionëve kundër skuadrës Monterrey të Liga MX të së enjtes.

Lionel Messi Inter Miami 2024

Messi, i cili ka qenë jashtë fushës për më shumë se dy javë për shkak të një dëmtimi në kofshë, mund të kthehet edhe pse statusi i tij mbetet i paqartë.

Lajme të ngjashme