LeBron James humb përballjen me Sacramenton por lëndimi nuk është aq i rëndë - NACIONALE

LeBron James humb përballjen me Sacramenton por lëndimi nuk është aq i rëndë

3 javë më parë

nga NACIONALE

Ylli i NBA-së dhe i LA Lakers, LeBron James, u detyrua që në ndeshjen e fundit kundër rivalit lokal LA Clippers të largohej para përfundimit të ndeshjes pas një lëndimi që pësoi, kur kishin mbetur edhe pesë minuta për t’u zhvilluar, por ky lëndim del të mos jetë aq i rëndë dhe do të mungojë vetëm në ndeshjen e mëngjesit të së shtunës ndaj Sacramento Kings, teksa mund të marrë disa ditë pushim për të mos rrezikuar.

Fillimisht u dyshua se veterani i ligës më të fortë në botë kishte një çarje në ije (zhargoni popullor - propon), por MRI zbuloi se nuk kishte diçka të tillë.

Trajneri i Lakers, Darvin Ham, tha se James do të kthehet dita ditës. Ekipi e ka listuar zyrtarisht atë si jashtë për ndeshjen e së shtunës kundër Sacramento Kings për shkak të një tendosjeje të ijën e majtë.

Darvin Ham is bringing his philosophy and a Saginaw toughness to the Lakers

“Nuk është shqyer, kjo është gjëja më e kryesore, se ai nuk grisi asgjë”, tha Ham. "Pra, ishte një lajm i mirë. Ju e dini, unë jam i sigurt se shkakton dhimbje. Është në dyshim, do të kthehet dita ditës, çfarëdo, jam thjesht i lumtur që nuk ishte asgjë e grisur."

LeBron James

Sado i vështirë që ka qenë fillimi i sezonit për Lakers me dy fitore e nëntë humbje, ka pak shqetësim kur bëhet fjalë për kohën e dëmtimit të James.

Lakers luajnë në shtëpi në mëngjesin e së shtunës kundër Kings dhe të dielën kundër Brooklyn Nets dhe më pas nuk luajnë një lojë tjetër deri të premten e 18 nëntorit, kundër Detroit Pistons. James mund të marrë tetë ditë pushim për të rehabilituar dëmtimin e tij dhe të humbasë vetëm dy ndeshje gjatë këtij procesi.

LeBron James leaves court with right ankle injury vs Hawks | WDHN - wdhn.com

James humbi 17 ndeshje radhazi në sezonin e tij të parë me Lakers në 2018-19 për shkak të një këputjeje në ijë të majtë dhe përfundimisht i mbylli gjërat para përfundimit të sezonit të rregullt prej 82 ndeshjeve për të hyrë në rehabilitim më herët.

37-vjeçari u tha gazetarëve të mërkurën se shqetësimi i tij aktual nuk është "aq i keq" sa ajo që kaloi katër vjet më parë.

Lajme të ngjashme