Kaos te Manchester Unitedi, Bruno Fernandes i përfshirë në grindjen që ndodhi pas humbjes ndaj Brightonit - NACIONALE

Kaos te Manchester Unitedi, Bruno Fernandes i përfshirë në grindjen që ndodhi pas humbjes ndaj Brightonit

1 javë më parë

nga NACIONALE

Raportohet se Bruno Fernandes ishte i përfshirë në një grindje në dhomën e zhveshjes të Manchester Unitedit, pas humbjes së tmerrshme ndaj Brightonit në fundjavë.

Kapiteni i Unitedit thuhet se u përball me Scott McTominay në dhomën e zhveshjes pas humbjes 3:1 nga Brighton. Dyshja e qendërmbrojtësve Lisandro Martinez dhe Victor Lindelof dyshohet se kanë pasur gjithashtu një grindje verbale. Më në fund, ishte trajneri Erik ten Hag ai që duhej të ndërhynte dhe të rivendoste rendin, sipas The Sun.

Bruno Fernandes Manchester United
Scott McTominay Man Utd 2023-24

Djajtë e Kuq kanë bërë një fillim të tmerrshëm të sezonit 2023-24, pasi kanë humbur tre nga pesë ndeshjet e tyre të para në Premierligë. Për të shtuar kaosin, Ten Hag kohët e fundit pati një përplasje me Jadon Sancho, pas së cilës anglezi u dëbua nga stërvitja e ekipit të parë dhe anësori brazilian Antony i është dhënë leje për shkak të akuzave për dhunë në familje të bëra kundër tij.

Djajtë e Kuq do të përballen me Bayern Munich në ndeshjen hapëse të tyre të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve të mërkurën.

Lajme të ngjashme