Conte e godet Tottenhamin: Qe 20 vite s'fiton asgjë me pronarin e njëjtë, fajëson vetëm trajnerët - NACIONALE

Conte e godet Tottenhamin: Qe 20 vite s'fiton asgjë me pronarin e njëjtë, fajëson vetëm trajnerët

1 javë më parë

nga NACIONALE

Trajneri i Tottenham Hotspur, Antonio Conte, ka shpërthyer ndaj skuadrës së tij, pasi Spurs lëshuan fitoren nga duart, ku prej rezultatit 3:1, barazuan 3:3 ndaj skuadrës së fundit në tabelë, Southampton. Italiani ishte i ashpër me lojtarët dhe kryesinë, duke thënë se qe 20 vite vetëm fajësojnë trajnerët dhe nuk fitojnë asgjë me këtë pronar.

Londinezët humbën mundësinë për t’u ngjitur në pozitën e tretë me barazimin 3:3, teksa tani rrezikon seriozisht edhe pozitën e katërt me Newcastle United që gjendet prapa tyre me dy pikë më pak, teksa ka dy ndeshje më pak të zhvilluara.

Conte ishte shumë i ashpër në deklaratën e tij pas ndeshjes për Sky Sports, ku ndër të tjera tha: “Storja e Tottenhamit për 20 vite është e njëjtë. Me pronarin e njëjtë por asnjëherë nuk kanë fituar asgjë. Pse?”

Kontrata e Contes me Tottenhamin skadon në fund të sezonit dhe një largim duket gjithnjë e më i pashmangshëm, nëse nuk bëhet gjatë këtyre ditëve për shkak të këtyre deklaratave.

Antonio Conte Tottenham 2022-23

Tifozët janë zhgënjyer me skuadrën nën drejtimin e italianit, ndërsa lojtarët thuhet se janë të dëshpëruar, dhe kërkojnë që Mauricio Pochettino të kthehet në Tottenham.

Mauricio Pochettino interview: Refreshing the Tottenham project | Football News | Sky Sports

Tottenham do të shkojë në pushim, pasi në plan janë ndeshjet ndërkombëtare, teksa kthehen më 3 prill për t’u përballuar me Evertonin në Goodison Park.

Lajme të ngjashme