Sezoni i ri i ngrohjes: Kemi kyçur 40 mijë qytetarë, gjithçka gati - NACIONALE

Sezoni i ri i ngrohjes: Kemi kyçur 40 mijë qytetarë, gjithçka gati

1 javë më parë

nga NACIONALE

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka bërë të ditur se janë bërë të gjitha përgatitjet që sezoni i ngrohjes të fillojë më 1 tetor.

Sipas tij, gjatë muajve të fundit janë kyçur edhe 40 mijë qytetarë.

Postimi:

🔗Një sezon i ri me kyçje të reja.

🍀Kështu do të fillojë sezoni i ri i Termokos.

🌇Gjatë këtyre muajve kemi kyçur 40.000 qytetarë në 8900 njësi të reja banimi.

🔧🏙️Kemi zgjeruar, rehabilituar dhe densifikuar rrjetin në 8 lagje të Kryeqytetit. Mati 1, Arbëri, Dodona, Ulpianë, Qendër, Dardani, Bregu i Diellit, Qafa. Përgatitjet janë bërë që gjithçka të fillojë si duhet në Tetor.

🌳Kyçjet e reja do të kontribuojnë në kursim të energjisë dhe ruajtjes së ambientit në mënyrë që të kemi një Prishtinë sa më të gjelbër.

Lajme të ngjashme