Tahiri: Pasi t`i qitni pagat, do t`i kthehemi normalitetit në Kuvend - NACIONALE

Tahiri: Pasi t`i qitni pagat, do t`i kthehemi normalitetit në Kuvend

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të reflektojë dhe t'ua qesë pagat mësimdhënësve.

Në seancën e sotme parlamentare, ai ka thënë se kjo parti nuk do të marrë pjesë në votimin e marrëveshjeve ndërkombëtare.

Ju thjesht duhet ta përmbushni obligimin ligjor. Shpresoj që do të reflektoni dhe t`i qitni pagat dhe ne do t`i kthehemi normalitetit”, ka thënë Tahiri.

Lajme të ngjashme