Raportohet se është arritur "një lloj marrëveshje" nga takimi në Ohër - NACIONALE

Raportohet se është arritur "një lloj marrëveshje" nga takimi në Ohër

1 javë më parë

nga NACIONALE

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka njoftuar se ka përfunduar raundi i bisedimeve mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Sipas burimeve të Koha.net, takimi gati 12 orësh mes Kurtit dhe Vuçiq ka rezultuar me "një lloj marrëveshje".

Takimi në Ohër ka nisur që nga orët e mëngjesit, ku kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësimin e BE-së, kanë diskutuar për planin e zbatimit të propozimit evropian.

Lajme të ngjashme