Haziri: Kurti i vendosi reciprocitet Serbisë, a reciprocitet inati Medvegjës e Shqiprim Arifit - NACIONALE

Haziri: Kurti i vendosi reciprocitet Serbisë, a reciprocitet inati Medvegjës e Shqiprim Arifit

3 javë më parë

nga Muharrem Kafexhiu

Ish-kryetari i Gjilanit dhe zyrtari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka reaguar për vizitat e ditës së sotme, gjegjësisht atë të Bërnabiqit në Kosovë dhe të Nagavcit e Bislimit në Luginë të Preshevës.

Përmes një postimi në rrjetin social "Facebook", Haziri ka thënë se kryeministri Kurti i vendosi Serbisë reciprocitet, kurse Medvegjës e Shqiprim Arifit reciprocitet inati.

"Reciprociteti në vizita. Bërnabic në Kosovë, Bislimi në Bujanoc, pak në Preshevë (nuk zhvilloi takim me Shqiprim Arifin), derisa Medvegjën nuk e vizitoi fare", shkroi ndër të tjerash Haziri.

Më poshtë edhe postimi i plotë:

Lajme të ngjashme