Elizabeta II i kishte shkruar Jahjagës në përvjetorin e 7 të pavarësisë (LETRA) - NACIONALE

Elizabeta II i kishte shkruar Jahjagës në përvjetorin e 7 të pavarësisë (LETRA)

3 javë më parë

nga Muharrem Kafexhiu

Ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare, Mbretëresha Elizabeta II.

Figurat më të shquara botërore dhe jo vetëm i kanë shprehur ngushëllime familjes mbretërore për këtë humbje.

Një nga këta emra ishte edhe ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Kjo e fundit kujtoi takimin me Elizabetën II, teksa shtoi se ishte privilegji më i madh i jetës.

Ka qenë pikërisht Jahjaga, kur si presidente e vendit, pat pranuar një letër urimi në përvjetorin e shtatë të pavarësisë.

Më poshtë edhe letra e plotë e pranuar atëbotë nga presidentja e parë grua në vendin tonë.

Lajme të ngjashme